Üyelik Sözleşmesi

AlseroTur.com'a Hoşgeldiniz..

WEB SİTESİ KULLANIM KOŞULLARI:  www.alserotur.com

Siteye erişiminizden veya siteyi kullanımınızdan önce lütfen bu sözleşmeyi dikkatle okuyunuz. Siteye erişmekle veya siteyi kullanmakla, aşağıda belirtilen şartlar ve hükümlerle bağlı olmayı kabul etmektesiniz. Eğer bu şartlar ve hükümlerle bağlı olmak istemezseniz, siteye erişmeyebilir veya siteyi kullanmayabilirisiniz ve böyle bir kullanıma başladıysanız kullanımı derhal durdurmalısınız. “www.alserotur.com” bu sözleşmede her zaman değişiklik yapabilir ve bu değişiklikler değiştirilmiş sözleşmenin siteye konulmasıyla derhal yürürlük kazanır. Siz bu değişikliklerden haberdar olmak amacıyla periyodik olarak sözleşmeyi gözden geçirmeyi kabul etmektesiniz ve siteye devam eden erişiminiz veya devam eden siteyi kullanımınız değiştirilmiş sözleşmeyi kesin olarak kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.1. Ticari markalar, fikri mülkiyet, telif hakları

www.alserotur.com sitesinin tüm hakları  ORKUN TURİZM GEM.SEY.İNŞ.LTD.ŞTİ. ŞİRKETİ aittir. Bu web sayfalarında yayımlanan içerikler (örneğin yazılım, ürünler, logolar, v.s. gibi ticari markalar, bilgiler, raporlar, resimler ve grafikler), ulusal ve uluslar arası kanunlar ve uluslar arası sözleşmeler ile korunmaktadır. Sitede yer alan her türlü bilgi ve materyal; 

Site'nin tamamı ya da bir bölümü revize edilerek, ekleme yapılarak ya da bir kısmı değiştirilerek herhangi bir ortamda kullanılamaz. 

Site'den alınabilecek her türlü bilgi (yazılı ya da görsel) rahatlıkla görülebilecek büyüklükte "© 2013, alserotur.com, Tüm Hakları Saklıdır" ifadesi eklenmeden kullanılamaz. 

Sitede yer alan ifadeler içerisindeki 3. kişi ya da kurumlara ait tescilli marka, hizmet, logo vb. uyarılar ve ayraçlar, siteden alıntı yapıldığında kaldırılamaz.2. Kullanım koşullarının değiştirilmesi

alserotur.com'un herhangi bir sebep göstermeksizin ve önce veya sonra ihbarda bulunmaksızın bu kullanım koşullarını değiştirme, ilavede bulunma veya yenileme hakkı saklıdır. Bu sayfalarda, mevcut ve güncellenmiş versiyon bulunmaktadır. Bu web sayfalarının kullanılması ile kullanıcı, mevcut versiyon ile sınırlandırılmış olduğunu kabul eder.3. Üçüncü Parti Sitelere Verilen Bağlantılara (Linklere) Dair

www.alserotur.com, sitesinde direkt ya da dolaylı yoldan diğer sitelere bağlantı (link) verilebilir. Bu bağlantıların amacı bilgi vermek ya da reklamdır. Kullanıcı, site üzerindeki linklerin kaynakları üzerinde alserotur.com'un hiçbir kontrolü olmadığı için, alserotur.com'un linklerinin gösterdiği web sitelerinin veya kaynakların ulaşabilirliğinden sorumlu olmadığını ve bu web siteleri ve kaynaklar üzerinde bulunan veya bunlardan elde edilebilen hiçbir içerik, reklam, ürün veya diğer materyalden sorumlu olmadığını kabul eder. Kullanıcı ayrıca alserotur.com'un böyle herhangi bir web sitesi veya kaynak üzerinde veya bunlar yoluyla elde edilebilen herhangi bir içerik, mal veya hizmete güvenerek veya bunlar tarafından veya bunların kullanımı ile bağlantılı olarak neden olunan ya da neden olunduğu iddia edilen herhangi bir zarar veya kayıptan doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu olmadığını kabul eder.4. Kullanıcı Bilgileri Hakkında

www.alserotur.com sitesinde; kullanıcıların dolduracakları talep ve rezervasyon formlarının yer aldığı bölümler yer almaktadır. Bu bölümlerin doldurulması esnasında kullanıcıların küfür, tehdit, tahrik, rahatsız edici sözleri ve kanuna aykırı içerikler kullanma ve başkalarının kanuni ve kişisel haklarına zarar verme hakları yoktur. Ayrıca bu formların kopyalanarak kullanılmaları veya yeniden üretilmek amacıyla örnek olarak kullanılmaları yasaktır. Kullanıcılarının bu sayfaları kullanarak bir ürün ya da hizmet satma, ticari amaçlı reklam yapma ve benzeri ticari davranışlarda bulunma hakları yoktur.5. Hak ve Sorumluluklar

www.alserotur.com sitesine bulunan içerikler sürekli kontrol edilmekte ve güncellenmektedir. Ancak, www.alserotur.com ve sahibi ORKUN TURİZM GEM.SEY.İNŞ.LTD.ŞTİ. site içeriğindeki bilgi ve fiyat hatalarından sorumlu tutulamaz, sayfalarında her türlü değişiklik ve yeniliği istediği anda yapabilir. Bu değişikliklerden dolayı doğabilecek hiçbir rezervasyon, satış veya bilgi hatasından dolayı www.alserotur.com sitesi ve sahibi ORKUN TURİZM GEM.SEY.İNŞ.LTD.ŞTİ. sorumluluk yüklenemez. 

www.alserotur.com sitesinin tüm kullanım ve içerik hakları saklıdır. Sitenin tüm hakları, sahibi olan firma ORKUN TURİZM GEM.SEY.İNŞ.LTD.ŞTİ. aittir. İzinsiz kullanımı kanunlarla yasaklanmıştır.

 

Üye Girişi

captchacode
Şifremi UnuttumYeni Üyelik

Referans Nolu giriş

Referans Numaramı Unuttum.

Alanya

Alanya, Alanya OtelleriALANYA HAKKINDA

Antalya iline bağlı olan Alanya Akdeniz  sahilinin en önemli turizm bölgelerinden biridir. Kış mevsimi  12 derecenin altına nadiren düşen ılıman havası  vardır, yılın 320 günü güneşli geçer. Başta Alanya kalesi olmak üzere harika doğal manzaraları ve tarihi kalıntılar ile süslü coğrafi yapısı , geniş kumsal plajları, zengin Akdeniz mutfağı ,


modern şehircilik yapısı, yıldan yıla yenilenen dünya standartları üzerinde modern yapıları ve işletmeli ile hizmet veren Alanya Otelleri fiyatları ile yerli ve yabancı turistin tercih sebebidir. Alanya otelleri 5 yıldızlı, 4 yıldızlı ve 3 yıldızlı olarak her bütçeye uygun tatil imkanı çeşitleri sunmaktadır. Ucuz Alanya otelleri fırsatlarında   çok güzel tatil fırsatları yakalayabilirsiniz.
Alanya erken rezervasyon otelleri ile yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağıdır. Alanya plajları geniş kumsallı olup rüzgar sörfü, jet ski, banana boat, gibi aktivelere katılabilirsiniz. Kışın gelen tatilciler zamanlarını plajlarda güneşlenerek Toros dağlarında yürüyüş yaparak, Saklıkent kayak merkezi nde kayak ve snow board yaparak geçirebilirler.  Alanya barları, restoranları, kafeleri, canlı müzik yapan barları, ile gündüz ve gece hayatı için yaz kış hareketlidir.
Alanya islami tatil otelleri nin çok olduğu bir turizm beldesidir, bu nedenle yerli ve yabancı mutahassıp aile tatili yapacak aileler için idealdir. Türkiye turizm gelirinde ciddi bir yeri vardır. Bunun yanı sıra bölgede Muz, limon, portakal, olmak üzere meyve ve sebze üretimi ile tarım geliri de ekonomiye katkı yapmaktadır. Seracılık ve narenciye üretimi bölgenin tropikal ikliminden dolayı modern tarımsal  tekniklerle yapılmaktadır.  Üretilen ürünlerin bir kısmı sadece Alanya&Alanya39;ya hastır.  Bunların başında avokado ve muz gelir. Alanya muzu ithal muzdan daha tatlıdır.   Başta Avrupalı, Orta doğulu ve Rusların ev alarak yerleştiği ciddi bir yabancı nüfus vardır.
Çeşitli katagoride her bütçeye uygun ekonomik Alanya otelleri alternatifleri çoktur. Gazi Paşa Hava alanı Alanya ya 20 dakikadır. Antalya hava alanı ise 1,5 saat mesafededir. Gazi Paşa Hava alanı açıldıktan sonra yabancı tur operatörleri direk Alanya ya uçak koymaya başlamıştır. Ulaşımı uçak veya kara yolu iledir.
Alanya nın güneşi denizi, kumu, kalesi, Dim Çayı ve Selçuklu döneminden kalma tarihi tersanesi meşhurdur.

Alanya  Antik çağlarda korsanlara, Bizans döneminde derebeylerin ev sahipliği yapmış ve nihayet Anadolu Selçukluları döneminde de başkentliğe yükselmiş tarihi bir şehirdir. Antik çağda  Pamfilya ile Klikya Krallıkları  arasında yer almıştır. Günümüzde bölgede yaşayan insanlar Yunan bilimci  Heradot&Alanya39;a göre Kral Agamemnon ile savaşan  ve savaşı kaybeden Truvalılar Truva savaşı sonrası Anadolu&Alanya39;ya dağılan insanların soyundan gelir.
Alanya tarihi ne kısaca bakarsak ; Alanya nın tarihte bilinen ilk ismi  Coracesium&Alanya39;dur. M.Ö. 4. yüzyılda Persler&Alanya39;in istilası altındadır. Büyük İskender in Persleri Anadolu dan atmasından sonra a korsanların barınağı olmuştur. M.Ö. 140 yılında Seleki kralı kenti iele geçirmiştir ama yinede coğrafi yapısı ve Akdenizdeki zengin krallıklar nedeni ile korsanların barınağı olmaktan kurtulamamıştır.  M.Ö. 65 yılında komutan Magnus Pompeius tarafından işgal edilip Roma İmparatorluğu topraklarına katılan şehir, Roma’nın çöküşü ile Bizans döneminde adı Kalonoros olur. ( Güzel Dağ ) Haçlı Orduları 1204 yılında İstanbul da Latin İmparatorluğu nu kurmuştur bundan dolayı Anadolu da otorite boşluğu olmuş ve bunu fırsat bilen derebeyi Kyr Vart Kalonoros ta Alanya bölgesinde hakimiyeti sağlamıştır.
Anadolu Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubat 1221 yılında kenti işgal etmiş  derebeyi Kyr Vart ın kızıyla evlenerek kentin adını Alaiye olarak değitirmiş , şehri yeniletmiş ve kışlık başkent yapmıştır. Alaaddin Keykubat döneminde bugünkü Alanya kalesi , Alanya tersanesi ve hala ayakta duran birçok yapı  o dönemdendir.
Anadolu Selçukluları nın dağılmasından sonra Alaiye 1300 yılında  Karamanoğlu Beyliği nin egemenliğine girer.  Konya merkezli Karamanoğulları, Alaiye kentini 5 bin altın karşılığı 1427 yılında Mısır Memluk Sultanlığı na satar.
Osmanlı Beyliği döneminde  Alaiye, 1471 yılında Fatih Sultan Mehmet’in komutanlarından Gedik Ahmet Paşa tarafından Osmanlı Devleti topraklarına bağlanır ve  Alaiye, 1571 yılında  Kıbrıs eyaletine bağlanır 1864 yılındadKonya Vilayetinin sancağı yapılır , 1868 de  Antalya sancağına ve nihayet 1871 yılında da Antalya’nın ilçesi yapılır. Cumhuriyet kurulduktan sonra adı Atatürk ün önerisi ile Alanya olarak kalır.
Alanya da gezilecek yerler
Alanya Kalesi, Kaleiçi, Süleymaniye Camii ve Kervansaray. Selçuklular zamanında yapılan Kızıl Kule, 33 metre yüksekliğinde kırmızı tuğladan yapılmış altıgen şeklinde  olup  içinde bir de Etnoğrafya müzesi vardır. 
Selçuklu Tersanesi, Damlataş Mağrası, ortalama sıcaklık 22°C ve %96 nem oranı. Dim Mağarası, 350 metre uzunluğunda. Fosforlu Mağara , Korsanlar Mağarası , Ehmedek, Alanya&Alanya39;yı en net görebileceğiniz yer. Alanya Yaylası , Andızlı Camii , Alanya Süleymaniye Camii başlıca örülmesi gereken yerlerdir.
 
Alanya da büyük çoğu yaşlı ve emekli 20.000 civarında Avrupalı yaşamaktadır. 2008 sayımına göre toplam nüfus  230.000dir Alanya merkezde 95.000 geri kalan nüfus köy ve beldelerde yaşamaktadır. Kadın ve erke nüfus oranı yarı yarıya dır.
Alanya ilçe merkezine bağlı; Demirtaş, Kargıcak, Mahmutlar, Kestel, Tosmur, Oba, Çıblaklı, Payallar, Türkler, , Cikcilli, Konaklı, Emişbeleni, Güzelbağ, Avsallar, İncekum  Okurcalar adında belde ve mahalleleri vardır.
 
Alanya Turizmi  1980&Alanya39;li yıllarda başlayan turizm yatırımları ile şehir, bugünkü halini almıştır.  İlk başlarda sadece konaklama veren apart otellerin yoğun olduğu ilçede, günümüzde 1.000 kişi kapasiteli tesislerden 3.000 kişi kapasiteli devasa otellere kadar pek çok çeşit ve türde turistik tesis mevcuttur. ir. 

 

Alanya Bölgesi Otelleri (67)

Alanya Merkez Obaköy Mahmutlar Konaklı Okurcalar
Avsallar İncekum Türkler Kestel Obagöl
Kargıcak Beldesi

12
<< ÖncekiSonraki >>Sayfa 1/ 2