Üyelik Sözleşmesi

AlseroTur.com'a Hoşgeldiniz..

WEB SİTESİ KULLANIM KOŞULLARI:  www.alserotur.com

Siteye erişiminizden veya siteyi kullanımınızdan önce lütfen bu sözleşmeyi dikkatle okuyunuz. Siteye erişmekle veya siteyi kullanmakla, aşağıda belirtilen şartlar ve hükümlerle bağlı olmayı kabul etmektesiniz. Eğer bu şartlar ve hükümlerle bağlı olmak istemezseniz, siteye erişmeyebilir veya siteyi kullanmayabilirisiniz ve böyle bir kullanıma başladıysanız kullanımı derhal durdurmalısınız. “www.alserotur.com” bu sözleşmede her zaman değişiklik yapabilir ve bu değişiklikler değiştirilmiş sözleşmenin siteye konulmasıyla derhal yürürlük kazanır. Siz bu değişikliklerden haberdar olmak amacıyla periyodik olarak sözleşmeyi gözden geçirmeyi kabul etmektesiniz ve siteye devam eden erişiminiz veya devam eden siteyi kullanımınız değiştirilmiş sözleşmeyi kesin olarak kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.1. Ticari markalar, fikri mülkiyet, telif hakları

www.alserotur.com sitesinin tüm hakları  ORKUN TURİZM GEM.SEY.İNŞ.LTD.ŞTİ. ŞİRKETİ aittir. Bu web sayfalarında yayımlanan içerikler (örneğin yazılım, ürünler, logolar, v.s. gibi ticari markalar, bilgiler, raporlar, resimler ve grafikler), ulusal ve uluslar arası kanunlar ve uluslar arası sözleşmeler ile korunmaktadır. Sitede yer alan her türlü bilgi ve materyal; 

Site'nin tamamı ya da bir bölümü revize edilerek, ekleme yapılarak ya da bir kısmı değiştirilerek herhangi bir ortamda kullanılamaz. 

Site'den alınabilecek her türlü bilgi (yazılı ya da görsel) rahatlıkla görülebilecek büyüklükte "© 2013, alserotur.com, Tüm Hakları Saklıdır" ifadesi eklenmeden kullanılamaz. 

Sitede yer alan ifadeler içerisindeki 3. kişi ya da kurumlara ait tescilli marka, hizmet, logo vb. uyarılar ve ayraçlar, siteden alıntı yapıldığında kaldırılamaz.2. Kullanım koşullarının değiştirilmesi

alserotur.com'un herhangi bir sebep göstermeksizin ve önce veya sonra ihbarda bulunmaksızın bu kullanım koşullarını değiştirme, ilavede bulunma veya yenileme hakkı saklıdır. Bu sayfalarda, mevcut ve güncellenmiş versiyon bulunmaktadır. Bu web sayfalarının kullanılması ile kullanıcı, mevcut versiyon ile sınırlandırılmış olduğunu kabul eder.3. Üçüncü Parti Sitelere Verilen Bağlantılara (Linklere) Dair

www.alserotur.com, sitesinde direkt ya da dolaylı yoldan diğer sitelere bağlantı (link) verilebilir. Bu bağlantıların amacı bilgi vermek ya da reklamdır. Kullanıcı, site üzerindeki linklerin kaynakları üzerinde alserotur.com'un hiçbir kontrolü olmadığı için, alserotur.com'un linklerinin gösterdiği web sitelerinin veya kaynakların ulaşabilirliğinden sorumlu olmadığını ve bu web siteleri ve kaynaklar üzerinde bulunan veya bunlardan elde edilebilen hiçbir içerik, reklam, ürün veya diğer materyalden sorumlu olmadığını kabul eder. Kullanıcı ayrıca alserotur.com'un böyle herhangi bir web sitesi veya kaynak üzerinde veya bunlar yoluyla elde edilebilen herhangi bir içerik, mal veya hizmete güvenerek veya bunlar tarafından veya bunların kullanımı ile bağlantılı olarak neden olunan ya da neden olunduğu iddia edilen herhangi bir zarar veya kayıptan doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu olmadığını kabul eder.4. Kullanıcı Bilgileri Hakkında

www.alserotur.com sitesinde; kullanıcıların dolduracakları talep ve rezervasyon formlarının yer aldığı bölümler yer almaktadır. Bu bölümlerin doldurulması esnasında kullanıcıların küfür, tehdit, tahrik, rahatsız edici sözleri ve kanuna aykırı içerikler kullanma ve başkalarının kanuni ve kişisel haklarına zarar verme hakları yoktur. Ayrıca bu formların kopyalanarak kullanılmaları veya yeniden üretilmek amacıyla örnek olarak kullanılmaları yasaktır. Kullanıcılarının bu sayfaları kullanarak bir ürün ya da hizmet satma, ticari amaçlı reklam yapma ve benzeri ticari davranışlarda bulunma hakları yoktur.5. Hak ve Sorumluluklar

www.alserotur.com sitesine bulunan içerikler sürekli kontrol edilmekte ve güncellenmektedir. Ancak, www.alserotur.com ve sahibi ORKUN TURİZM GEM.SEY.İNŞ.LTD.ŞTİ. site içeriğindeki bilgi ve fiyat hatalarından sorumlu tutulamaz, sayfalarında her türlü değişiklik ve yeniliği istediği anda yapabilir. Bu değişikliklerden dolayı doğabilecek hiçbir rezervasyon, satış veya bilgi hatasından dolayı www.alserotur.com sitesi ve sahibi ORKUN TURİZM GEM.SEY.İNŞ.LTD.ŞTİ. sorumluluk yüklenemez. 

www.alserotur.com sitesinin tüm kullanım ve içerik hakları saklıdır. Sitenin tüm hakları, sahibi olan firma ORKUN TURİZM GEM.SEY.İNŞ.LTD.ŞTİ. aittir. İzinsiz kullanımı kanunlarla yasaklanmıştır.

 

Üye Girişi

captchacode
Şifremi UnuttumYeni Üyelik

Referans Nolu giriş

Referans Numaramı Unuttum.

Kaş

Kaş, Kaş Otelleri KAŞ HAKKINDA 

Yakın zamana kadar arkası dağlarla önü denizle çevrili küçük bir balıkçı kasabası olan Kaş 1990 lardan sonra  sakin tatilciler tarafından keşfedilmiş Antalya iline bağlı yerli ve yabancı turistlerin popüler tatil yerlerinden biri olmuştur. Coğrafi yapı olarak büyümesi mümkün olmayan Kaş dar sokakları, sevimli çarşısı, misafirperver halkı, ve şehir içindeki Likya kaya mezarı, küçük limanı, irili ufaklı koyları, berrak denizi, amfora ve batıkları ile dalgıçların, doğa severlerin gözdesidir. Trekking ve dağcılık sporları  için Kıbrıs kanyonu ile kızlar sivrisi bölgesi çok elverişlidir. yamaç paraşütü için  Kaş ın coğrafi yapısı çok uygundur. Kaş ın yamacındaki kaya mezarları sizi her zaman tarihin derinliklerine götürmektedir.
Kaş Türkiye&Kaş39;nin en iyi dalış bölgesidir sualtı doğal ve tarihi değerleri açısından Türkiye&Kaş39;de çok önemli bir noktadır. 2003 yılında bu yana bölgede sualtı ekolojisi, mağara bilimi ve arkeoloji araştırmaları yapılıyor. Kaş Arkeopark Deneysel Arkeoloji  projesi 2006 yılında  Hidayet koyunda başlanmıştır  .

Kaş Tarihi ;
Milattan önce 400 yıllarına dayanan bir Lykia  yerleşim merkezi olup  antik adı Antiphellos tur. Bundan daha önceki adı ise Habesos idi. Asıl şehir dağın yamacında kurulu Phellos adı ile bilinirdi Antiphellos ise buranın limanı idi. Zamanla sedir ağacı ticareti, sünger ticareti ile Antiphellos gelişmiştir. Yıllarca Romalılara karşı direnmişler ama M.Ö 6 yüzyılda Perler tarafından işgal edilmiş daha sonta M.Ö. 4 yüzyılda Büyük İskender tarafından ele geçirilmiş  Büyük İskender ölümünden sonra Lişkya birliği kurulmuş ve sonrası  Romalılar döneminde  de  bir eyalet olarak bağımsız kalmıltır.Likya birliğinin en önemli şehirlerinden biri Xanthos idi buranın halkı Büyük İskenderin fethinde toplu olarak kendilerini yakarak intihar etmişti. Yine M.Ö 2 yüzyılda Xanthos baskı olunca halk kendini yakarak topluca intihar etmişti. Bunun üzerine Roma birliği ayağa kaldırmak üzere hayatta kalanlara destek veriyor ama sonradan gelen depremlerden sonra Likya bir daha kendini toparlayamıyor ve dağılıyor. M.S. Korsan saldırıları ve  Arap akınları nedeni ile bölge terkedilmişti. 1300 yıllarda Türk beylikleri bölgeyi tekrar yerleşime açmıştır.  Likya birliği 23 şehirden oluşmuştu bunların en önemlileri Patara, Tlos, Xanthos, Myra ve Olympos idi.
Kaş ta aldığınız her nefes , bastığınız her toprak, yaslandığınız her kaya , gördüğünüz her Kaya mezarı sizi bugünden alıp bilinmeyen geçmişe götürür ve bu duyguları sadece Kaş ta yaşarsınız. Kaş ın karşısında Yunanistanın Meis adası vardır seslensen duyulur, adada genellikle burada yaşamaları için devletten maaş alan yaşlılar vardır
 
Kaş İklimi ve Coğrafyası ;
Kaş yüzölçümü 2.230 Km karedir sahil şeridi 70 km,  Antalya ya 170 Km uzaklıktadır, ulaşım  kara yolu ile Antalya veya Fethiye üzerinden karayolu iledir.  Kaş ulaşımında yollar virajlı olup bir tarafı deniz  sürat yapmadan keyifli bir sürüş zevki alırsınız. Akdeniz iklimi hakimdir yazlar sıcak ve kurak kışlar ılık ve yağışlıdır, nem oranı düşüktür o nedenle balıkçılar bakım için kayıklarını kışın burada karaya çekerler. Kaşın toplam nüfusu  56.000 merkez nüfusu ise kışın 8.000 dir.
 
Kaş Gezilecek yerler
 
Kaş yakınlarında 6 adet mağara vardır bunlardan 16 km uzaklıktaki Mavi Mağara ile Güvercinlik Mağarası en çok bilinenlerdendir. Kaputaş Plajı bir dünya harikası olup turkuaz denizi ve doğal kumu ve 190 basamaklı merdivenleri ile kesinlikle gidilmesi önerilir. Gömbe Akdağ ın en yüksek tepelerindeki yaylasından biridir. Burada küçük göller vardır, uçarsu şelalesi Komba  Antik kenti, Nisa Antik kenti, Kandyba Antik kenti buradadır. Yazın sıcak havasında bu yaylaya çıkıp ile 12 Km mesafedeki  Phellos antik kenti görülebilir.
Kaş Tekne Gezisi :  Dünyada an güzel tekne turu Kaş ta yapılan Kekova Tekne Turu dur, İnanılmaz güzellikteki koylar, tarih öncesi batık şehir, evin yarısı karada diğer yarısı denizin içinde inanılmaz bir manzara depremde şehrin tarısı sulara gömülüyor yarısı dışarıda kalıyor.
Kara yolu ilede  Üçağız a gidilip kayıkla da gezilebilinir. Kaşın yakınlarında Istalada, Apollania, İsinda, Kyaenai antik yerleri ve adı bilinmeyen birçok yerleşim merkezleri ve kaya mezarları vardır.
Patara Plajı 800 metre genişliği ve 15 km uzunluğu ile Türkiye nin en büyük kumsalıdır. Caretta Caretta kaplumbağaları yumurtalarını buraya bırakırlar. Patara Antik kenti Ovagelmiş köyünde Xanthos vadisindedir. Antik kentte kazı yapan Charles Fellows  Xanthos kazılarında bulduğu tarihi eserleri İngiltere ye kaçırmış ve günümüzde Londra daki British Museumda Likya salonunda sergilenmektedir.
Dalış turları inanıllmaz güzeldir, anforaların ve batıkların zengin olduğu bir denize sahiptir Kekova. Üç ağıza gittiğinizde Kaleye mutlaka çıkın giriş 2 TL ama satıcı çocuklar el işi yazma satan köylü kadınlar size yol gösterecektir. Kaleden manzara doyumsuzdur oturup Kekova ya bakın yeter,  manzara sizi hayaller alemine götürecektir.
 
Kaş otelleri
Kaş otelleri tabiatla kucaklaşmış haldedir Kaş’da  her evin , otelin  bahçesinde bu yörede bolca rastlayacağımız begonviller harika renkleriyle  Kaş evlerinin Kaş otellerinin balkonlarını rengarenk sarmıştır . Kaş tatili her sanatçının, ressamın, iş adamının ilk fırsatta planladıkları bir tatildiir. Kaş otel fiyatları diğer bölgelerdeki ultra Luks masrafları olmayan sade ve ekonomikdir.  Bizlrin evimizde özenle yetiştirdiği kauçuk çiçekleri burada a0 metrelik ağaç halindedir. Birçok pansiyon ve küçük otellerde  gösterişten, gürültü ve kalabalık ortamdan uzak huzurlu tatil isteyenler için Kaş pansiyonları ve otelleri uygun fiyatları ile genellikle oda kahvaltı servis vermektedirler. Kaş otelleri herşey dahil  konsepti  uygulamazlar çünkü herşey dahil konseptin insanları otele hapsettiğini bilirler bu nedenle özgürce bir tatil için Yarım pansiyon veya oda kahvaltı  servis verirler. Rezervasyonunuz olmadan  Antalya Kaş otelleri  ne çat kapı  gitmeyin genellikle  zira müsait oda  sorunu yaşarsınız.